Zlaté mince-info

Zlaté mince

Mezi celosvětový standard ve světe investičního zlata patří tzv. klasické investiční zlaté mince a Lunární série. Jedná se o zlaté mince, s kterými se obchoduje po celém světě, jsou tedy celosvětově známé a jsou známé již desítky let, tedy mezigenaračně. Celosvětová akceptace klasických investiční zlatých míncí je velkou výhodou oproti regionálním mincím nebo jakýmkoliv zlatým slitkům. Regionální mince a slitky jsou známé jen regionálně, většinou pouze na daném území, na kterém se vyrábějí a prodávají. Aktuální verze slitků (tvar, vzhled, obal, logo...) jsou známé jen po určitou dobu, po kterou se právě tato aktuální verze vyrábí.

Klasické investiční zlaté mince

Klasické investiční zlaté mince můžeme rozdělit podle ryzosti do dvou základních skupin na zlaté mince s ryzostí 24 karátů a zlaté mince s ryzostí 22 karátů.

Zlaté mince s ryzostí 24 karátů

Mezi zlaté mince s ryzostí 24 karátů patří: Maple Leaf, Australian Kangarro, Philharmoniker, Buffalo, Panda, od

roku 2013 i Britannia 1 Oz.

Zlaté mince s ryzostí 22 karátů

Zlaté mince 22 karátové jsou: Britannia (1 Oz do roku 2012) , Krugerrand, American Eagle.

Ve světě v posledních desetiletích převládají mezi investory ryzí 24 karátové zlaté mince. V některých částech světa jako např. arabské země nebo Asii jsou žádány v podstatě jen 24 karátové zlaté mince. Mezi 24 karátové zlaté mince patří i celosvětově velmi oblíbené zlaté mince Lunární série vydávané v limitovaných nákladech australskou státní mincovnou.

Zlaté mince Lunární série

Zlaté mince Lunární série se vyrábějí ve dvou provedeních: tzv. běžném investičním provedení a v proof provedení. Motivy mincí a rozměry mincí v obou typech provední jsou stejné. 

Zlaté mince v běžném investičním provedení

V běžném investičním provedení jsou některé zlaté mince limitované, hlavně ve velikosti 1 Oz. Limit je stanovan na 30000 kusů pro celý svět. Věšina ostatních mincí limitovaných není. I nelimitované zlaté mince se však vydávaji jen v aktuálním roce na základě aktuální poptávky, v dalším  roce se mince vydávají opět, ale s aktuálním motivem zvěrokruhu podle lunárního kalendáře. Některé motivy zlatých mincí jsou žádanější více a proto jsou ceny u těchto ročníku vyšší něž u jiných ročníků. V běžném investičním provedení však kvalita ražby nedosahuje tak vysoké úrovně jaká je v provedení proof a současně i počet vydaných mincí v běžném provední je relativně vysoký.

Zlaté mince v proof provedení

Zlaté mince proof jsou raženy ve vysoké kvalitě a povrch zlata je vyleštěn. Zlaté mince jsou baleny v dárkových dřevěných etujích včetně certifikátu s pořadovým číslem zlaté mince a vše je dodáváno v originál obalu. Zlaté mince vyrábí renomovaná australská mincovna.  Zlaté mince proof Lunární série se vyrábějí ve třech velikostech: 1/10 Oz, 1/4 Oz a 1 Oz.

 

Příklady zlatých mincí:

Eagle
Zlaté mince American Eagle
Zlaté mince Wiener Philharmoniker
Zlaté mince Maple Leaf

Seznam zlatých investičních mincí

Philharmoniker(Rakousko)
American Eagle (USA)
Maple Leaf (Kanada)
Krüggerand (Jížní Afrika)
Nugget/Kangarro (Austrálie)
Britannia (VB)
Panda (China)
American Buffalo (USA)

Katalog zboží – zlaté mince

 

..

  2010 © MAXMETAL s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní údaje:
Email: maxmetal@maxmetal.cz,
Tel: +420 581 696 659
IČ: 28595599
DIČ: CZ28595599
 
 

Maxmetal s.r.o.

Investiční zlato a stříbro v Praze a na Moravě

Otevírací doba:
PO - PA: 8-16

telefon:: 604 821 006