Valcambi SA

Zlaté slitky Valcambi

Historie

Provoz rafinerie ve Valcambi byl zahájen v roce 1961. V roce 1967 odkoupila Credit Suisse 80 % společnosti od jejích zakladatelů. Zbývajících 20 % podílu ve společnosti Valcambi odkoupila Credit Suisse v roce 1980 a rafinerie se tak stala dceřinou společností banky se stoprocentní účastí.
V prosinci roku 2003 odkoupila stoprocentní podíl ve Valcambi nová společnost, European Gold Refineries Holding SA („EGR“), vytvořená zakladateli Valcambi (50 %) a Newmont Mining Corporation (50 %).
Newmont Mining Corporation je druhým největším producentem zlata na světě s významnými aktivy či provozy na pěti kontinentech.
Zakladatelé Valcambi jsou skupinou soukromých švýcarských investorů, kteří se pohybují v oblasti obchodu s drahými kovy již více než 50 let.
Akciový kapitál je rozdělen mezi Newmont (60,6 %) a soukromé investory (39,4 %).

Profil společnosti

Ústředí společnosti a provoz rafinerie se nachází v Balerně nedaleko města Chiasso v jihovýchodním Švýcarsku poblíž italských hranic.
Podnik je umístěn v blízkosti hlavní silniční sítě, čtvrt hodiny jízdy na sever od Lugana a půl hodiny cesty na jih od Milána v Itálii. Nejbližším mezinárodním letištěm je Miláno Malpensa, 30 minut jízdy ze sídla společnosti.
Továrna drahých kovů Valcambi se nachází na ploše 33 hektarů. Využitím soudobé technologie používá celý provoz systémy nejpřísnější kontroly bezpečnosti a kvality.
Rafinerie na drahé kovy je jednou z největších zařízení tohoto typu na světě. V roce 2009 zpracovala továrna více než 1000 metrických tun drahých kovů. Valcambi dodává kompletní řadu služeb, od rafinace po výrobu slitků a ražených ingotů, zkoušky ryzosti, vývoj odborných polotovarů pro hodinářský průmysl a také návrhy a výroba mincí, medailí, výlisků a složitých slitin.

Proč Valcambi?

Rafinerie má sídlo ve Švýcarsku, což poskytuje bezpečnost a extrémně nízké riziko spolu s politickou stabilitou a zdravou ekonomikou. Existují tedy dobré důvody, proč zůstává Švýcarsko domovem více než 50 % celosvětových peněz.

Kvalita a Služby

Laboratoř Valcambi byla první, která získala uznání švýcarské vlády za zkoušky ryzosti, obchod a tavení cenných kovů. Zařízení jsou kontrolována Švýcarským federálním metrologickým úřadem a podléhají akreditaci dle standardů ISO/IEC 17025. Celý provoz je v souladu s ISO 9001 .
„Výrobky Valcambi jsou důvěryhodné a její služby spolehlivé.“

Valcambi je rafinér splňující přísné standardy normy „London Good Delivery“ a výrobky jsou obchodovatelné na všech hlavních burzách včetně Curychu, New Yorku, Tokia a Dubaje.

Zákazníci

Mezi klienty firmy Valcambi patří některé z největších těžebních společností na světě, nejprestižnějších výrobců luxusních hodinek, největší mezinárodních banky, vlády.

Výroba

Valcambi je již mnoho let jedním z největších světových výrobců slitků a ražených ingotů. Rafinerie Valcambi vyrobila jako první jednouncový ražený ingot na světě. Valcambi je již více než 40 let stále jediným výrobcem slitků pro banku Credit Suisse.

Kdykoli uvidíte symbol Valcambi na slitku či ingotu spolu s registrovanou puncovní značkou, budete vědět, že tento byl rafinován, přezkoušen, odlit nebo ražen ve Valcambi.

Rafinace surovin zahrnuje: zlato z dolů, zlomky ze šperků, zlomky z hodinářského průmyslu a Centrálních Bank.
Získané kovy jsou nejdříve roztaveny v indukční peci, aby se zajistil stejnoměrný a reprezentativní vzorek. Výsledný materiál je poté rafinován využitím elektrolytických nebo chemických nebo Millerových procesů, aby došlo k oddělení nečistot a k vytvoření cenného kovu té nejvyšší kvality (v hodnotách u zlata až do 99,999 %, u stříbra až do 99,99 %, u platiny a paladia až do 99, 95 %). Rafinovaný výrobek se dále používá k výrobě konečných výrobků nebo polotovarů. Během zpracovávání je zaručeno dodržení nejvyšších standardů kontroly dopadu na životní prostředí a čistí se veškeré kapaliny a plyny, které vznikají při rafinačních procesech.

Odlévané zlaté slitky Valcambi

Jsou vyráběny naléváním roztaveného cenného kovu přímo do forem.
Valcambi vyrábí řadu slitků ve velikostech: 5 tola, 10 tola, 50 gramů, 100 gramů, 500 gramů a jeden kilogram.
Valcambi vlastní plně automatizované výrobní zařízení na tola slitky a kilové slitky, které je schopno vyrábět 24 hodin denně, sedm dní v týdnu tak, aby byly objednávky vyřízeny co nejdříve.
Po zlatě, které se používá jako prostředek směny na určitých trzích, je poptávka v podobě slitků jak od velkých, tak i od malých investorů. Valcambi vyvinulo několik různých standardních slitků, které odpovídají požadavkům trhu, a naše flexibilita zajišťuje, že jsme schopni rychle dodat nové provedení zákazníkům.

Ražené zlaté slitky Valcambi

Ražené slitky (někdy nazývané plátky/destičky) jsou odříznuty ze zvláštně připravených válcovaných kovových plátů. Ingoty mají velmi vysokou kvalitu zpracování a jsou vyráběny ve stejném zařízení, jako ražené mince Valcambi.
Naše standardní ražené ingoty mají logo Valcambi na obou stranách. Jsou celosvětově akceptovány a mohou být objednány ve třech různých formátech balení:
Ingoty jsou bezpečně zabaleny v PETG sáčcích společně s certifikátem velikosti kreditní karty (dostupné pouze pro zlaté ingoty od 1 gramu do 100 gramů). Systém balení byl vyvinut tak, aby poskytoval dokonalou ochranu před vlhkem, a také poskytuje atraktivní balení ingotu.
Balení je provedeno v PVC sáčcích buď s certifikátem zvlášť, nebo jsou ingoty zabaleny společně s certifikátem. PVC sáček je standardním balením pro zlaté slitky a ingoty v rozsahu od 250 do 500 gramů (platí také pro platinu, palladium a stříbro.)

Všechny výrobky vyrobené ve slévárně a razících zařízeních, jsou před expedicí certifikovány laboratoří a důkladně prověřeny firemními odborníky.

Známka kontroly ryzosti (registrovaná puncovní značka) je zárukou kvality švýcarské práce. Zaručuje nejvyhledávanější slitky na světě, po kterých touží znalci cenných kovů stejně jako investoři.

Vývoj v oblasti výrobků a technologie stále pokračuje. Slitky Valcambi jsou připravovány z kovů, které jsou zušlechtěny a podrobeny analýze v akreditované laboratoři Swiss Central Office.

Dobré jméno znamená v oblasti luxusního zboží vše. Valcambi je jméno, kterému nejznámější společnosti švýcarského hodinářského průmyslu důvěřují již více než čtvrt století.

Ražené zlaté mince Valcambi

Valcambi má mnohaleté zkušenosti v tvorbě, designu a výrobě numizmatických mincí a medailí. Kombinace švýcarské preciznosti, nejnovější technologie a výborné zručnosti umožňuje vytvářet vysoce kvalitní pamětní zlaté mince a medaile, mince jako zákonné platidlo a další mince a medaile z drahých kovů.

Valcambi vyrábí polotovary z drahých kovů vysoké kvality pro mince po celém světě. Valcambi se specializuje na výrobu polotovarů z ryzího zlata a z různých slitin zlata. Vyrábí také řadu polotovarů mincí z platiny a palladia v širokém rozpětí velikostí.

Valcambi je také schopna vyrábět polotovary na zakázku v jakékoli velikosti či tvaru a ve zvláštním designu dle požadavků zákazníka.

Povrch polotovarů může být upraven ve válcovně nebo bubnu. Hrana může být hladká, geometricky vroubkovaná, vroubkovaná se zaoblenou hranou či v jakékoli kombinaci dle požadavků klienta. Pro vylepšení kvality mohou být polotovary na základě žádosti také temperované.

S léty zkušeností v tomto odborném odvětví je Valcambi první na světě ve výrobě polotovarů mincí. Technologie společnosti Valcambi, zkušenosti se zakázkovou výrobou a flexibilita v provedení jsou důvody, pro které si banky, vlády a soukromé mincovny vybírají Valcambi jako přední dodavatele polotovarů z drahých kovů.

 

..

  2010 © MAXMETAL s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní údaje:
Email: maxmetal@maxmetal.cz,
Tel: +420 581 696 659
IČ: 28595599
DIČ: CZ28595599
 
 

Maxmetal s.r.o.

Investiční zlato a stříbro v Praze a na Moravě

Otevírací doba:
PO - PA: 8-16

telefon:: 604 821 006