Stříbrné slitky-stříbro

Stříbrné slitky se vyrábějí z ryzího stříbra. Vlastnit stříbrné slitky se vyplácí. Stříbrné slitky se zhodnocují. Stříbrné slitky zajistí majetek. Stříbrné slitky si investoři oblíbili. Cena stříbrných slitků vyjádřená v USD se stanovuje na světových burzách 24 hodin denně na základě nabídky a poptávky, je tedy dána trhem.

K této ceně se připočítává tzv. přirážka (premium), která představuje nezbytně nutné náklady na pojištění, na výrobu v rafinériích (ražení slitků a odlévání větších slitků), náklady na výrobu ve státních mincovnách (ražení mincí) a náklady spojené s logistikou až k zákazníkovi. Londýnskou burzou kovů vedenou pod “The London Bullion Market Association – krátce "LBMA" byla zavedena ochranná známka “good delivery“ - tyto stříbrné (i zlaté)slitky jsou potom celosvětově při prodeji a nákupu uznávány. Producent slitků splňuje určené předpoklady, údaje na jeho slitcích jsou pravdivé a závazné. Oproti mincím, není na slitcích uveden rok vydání. Produkce slitků je určena poptávkou na trhu. Díky výrobnímu procesu – např. při ražení jen z jedné strany - jsou slitky o něco levnější než mince. Někteří výrobci lisují slitky do fólií.

Stříbrné slitky spolu se stříbrnými investičními mincemi podléhají na rozdíl od investičního zlata 20% DPH.

Investiční stříbro je specifická forma stříbra určená k investičním účelům. Jedná se o stříbrné slitky a mince a nejvyšší ryzostí 999 / 1000 a definovanou hmotností. Investiční stříbro v podobě stříbrných slitků od renomovaných a akreditovaných rafinérů splňující standard "goog delivery" je na celém světě velice likvidní.

U investičního stříbra stejně jako u investičního zlata je umělecká nebo sběratelská hodnota,ve vztahu k jeho ceně zanedbatelné. Hlavní hodnotou je samotný drahý kov, jeho ryzost a hmotnost, i když estetická stránka hlavně u mincí je také vysoká.

Stříbro je stéle ve větší míře používáno v různých odvětvích průmyslu. Vyznačuje se nejlepší elektrickou a tepelnou vodivostí ze všech známých kovů. Slouží jako součást různých slitin pro použití v elektronickém průmyslu, výrobě CD i DVD nosičů a šperkařství, jeho sloučeniny jsou nezbytné pro fotografický průmysl.

Dále je stříbro pro svoji vzácnost využíváno k investičním účelům jako "investiční " drahý kov. Protože jeho výskyt v přírodě je stále vzácnější, je vysoce pravděpodobné, že cena stříbra poroste i v budoucnu. Poměr ceny zlata a stříbra je jedním z nejvyšších v historii a proto je velice pravděpodobné, že bude docházet ke snižování tohoto poměru a tedy k růstu ceny stříbra.

img

 

..

  2010 © MAXMETAL s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní údaje:
Email: maxmetal@maxmetal.cz,
Tel: +420 581 696 659
IČ: 28595599
DIČ: CZ28595599
 
 

Maxmetal s.r.o.

Investiční zlato a stříbro v Praze a na Moravě

Otevírací doba:
PO - PA: 8-16

telefon:: 604 821 006