Stříbrné mince-stříbro

Celosvětové investiční stříbrné mince

Stříbrné mince vyrábí státní mincovny. Stříbrné mince se razí z ryzího stříbra. Stříbrné mince se těší světové popularitě. Stříbrné mince jsou pravou měnou z ryzího stříbra. Investiční stříbrné mince nejsou osvobozeny od DPH. Cena v USD se stanovuje na světových burzách 24 hodin denně na základě nabídky a poptávky, je tedy dána trhem. Nejvýznamnější burza: LBMA – London Bullion Market Association. K této ceně se připočítává tzv. přirážka (premium), která představuje nezbytně nutné náklady na pojištění, na výrobu v rafinériích (ražení slitků a odlévání větších slitků), náklady na výrobu stříbrných mincí ve státních mincovnách (ražení mincí) a náklady spojené s logistikou až k zákazníkovi.

img 

Investiční stříbrné mince jsou v principu investičními slitky, ale v jiné podobě, navíc jsou zákonnými platidly v dané zemi, která je emitovala, jsou velice likvidní. Investiční stříbrné mince jsou vydávány státními mincovnami a za jejich pravost odpovídá emitující stát. Stříbrné mince jsou velice žádané, jejich cena je daná hmotností vzácného kovu, jeho ryzostí, nabídkou a poptávkou po vzácném kovu na burze a měnovým kurzem. Tak jako u všech investičních mincí, nominální hodnota je spíše symbolická, skutečná tržní hodnota je dána obsahem ryzího stříbra a mnohonásobně převyšuje nominální hodnotu, proto užití investičních stříbrných mincí v běžném platebním styku je spíše teoretické.

Moderní investiční stříbrné mince se vyrábějí ve velikosti: 1 oz (1 oz = 31,1035 g) a díky tomu jsou cenově dostupné. Mezi nejznámější a nejrozšířenější moderní investiční stříbrné mince patří:

Wiener Philharmoniker (Rakousko)

Kookaburra (Austrálie)
Koala (Austrálie)
Maple Leaf (Kanada)
Amerikan Eagle (USA)

Nejpočetnější stříbrnou mincí je 1 oz mince American Eagle – vyrobilo se přes 200 mil. kusů.

Vzhledem k relativně nízké pořizovací ceně ve srovnání s cenou zlata a velice pěknému vzhledu jsou stříbrné mince (např. uložené v pěkných etujích) vhodné jako dárky pro různé příležitosti, které si dnes každý může dovolit koupit a obdarovat své nejbližší nebo sám sebe a současně tak uchovat hodnotu peněz do budoucna. Poměr ceny zlata a stříbra je jedním z nejvyšších v historii a proto je velice pravděpodobné, že bude docházet ke snižování tohoto poměru a tedy k růstu ceny stříbra.

Stříbrné mince a jejich historie

Stříbrné mince se používaly již 620 let před naším letopočtem. Zlato a stříbro se již tisíce let před tím používaly jako peníze - prostředek směny. V raném středověku (již v 7. století) se začal projevovat nedostatek zlata a jeho cena neustále rostla, proto se přešlo na ražení stříbrných mincí. Např. v roce 1193 se anglický král Richard I.(zvaný také Lví Srdce) vykoupil z rakouského vězení pokladem 100000 keltských stříbrných marek, vyjádřeno v dnešních cenách cca 2 mld. Euro. Richard I. byl zajat, když se vracel domů z křížové výpravy ze Svaté země a projížděl Rakouskem. Stříbrné mince se používají jako platidlo téměř po celou historii lidstva. Stříbro, stejně jako zlato bylo, je a bude akceptováno.

 

 

 

  Stříbrné mince Perth Mint
  

 


Katalog zboží – stříbrné mince

 

..

  2010 © MAXMETAL s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní údaje:
Email: maxmetal@maxmetal.cz,
Tel: +420 581 696 659
IČ: 28595599
DIČ: CZ28595599
 
 

Maxmetal s.r.o.

Investiční zlato a stříbro v Praze a na Moravě

Otevírací doba:
PO - PA: 8-16

telefon:: 604 821 006