Wiener Philharmoniker (Rakousko)

Stříbrné mince Philharmonikerspolehlivé, krásné, promyšlené investice, dary a dárky. Jsou velice likvidní, lze je snadno nakoupit i prodat.

Stříbrné investiční mince Philharmoniker jsou v Rakousku zákonnými platidly vydávanými rakouskou státní mincovnou, jejich ryzost, obsah drahého kovu a hmotnost garantuje rakouská vláda. Tak jako u všech investičních mincí, jejich nominální hodnota je spíše symbolická, skutečná tržní hodota je dána obsahem ryzího zlata a mnohonásobně převyšuje nominální hodnotu, proto užití investičních mincí v běžném platebním styku je spíše teoretické.

Investiční stříbrné mince Philharmoniker se vydávají od roku 2008 ve velikosti 1 oz. Mince Philharmoniker jsou jedinými investičními mincemi, které mají nominální hodnotu vyjádřenou v Eurech. Jsou tedy zákonnými platidly ve všech zemích, ve kterých platí Euro jako měna. Od roku 2008 se emitují i stříbné investiční mince Philharmoniker ve velikosti 1 oz. Investiční mince Philharmoniker jsou velice oblíbené v Evropě, v USA, ale i např. v Japonsku, kde jsou považovány za evropskou investiční minci.

Název Philharmoniker je odvozen od názvu celosvětově slavného vídeňského orchestru.

img img

Design mince
Motiv se nemění a je identický se zlatou verzí.
Na licní straně jsou vyobrazeny slavné varhany (známé především z novoročních koncertů) v zlatém sále Vídeňské filharmonie. Kolem varhan nápis „REPUBLIK ÖSTERREICH“, údaj o nominální hodnotě „1,50 EURO“, velikost mince „1 UNZE“, ryzost mince „FEINSILBER“ a letopočet.
Rub mince zdobí vyobrazené zvolené nástroje světoznámého vídenského orchestru a nápis „WIENER PHILHARMONIKER“. Autor obou motivů: Thomas Pesendorfer
Motivy a vzhled je u všech velikostí zlatých investičních mincí a u stříbrné investiční mince (1 oz) identický. Okraj mince je hladký.

Velikost mince
Investiční stříbrná mince Philharmoniker se vydává ve velikosti 1 oz (31,1035 g).

Ryzost mince
1 oz mince obsahuje 99,9 % stříbra (Ag).

Nominální hodnotaOznačeníVelikostRyzostObsah ryzího zlataHmotnostRozměryDPH
1,5 EUR Philharmonuker 1 oz 999 31,103 g 31,103 g 37,00 x 3,00 mm 20 %

 

Tabulka počtu vyrobených a prodaných mincí od roku 2008 Philharmoniker

Rok20092008
1 oz 9.000.000 7.800.000

Stříbrné mince Philharmoniker jsou u investorů velice populární. Plánovaný náklad v počtu 3 mil. mincí na rok 2008, byl již v červenci vyprodaný. Stříbrné mince Philharmoniker jsou spolu s americkým Eaglem a kanadským Maple Leaf celosvětově nejrozšířenějšími.

Kupte si i Vy zlatou nebo stříbrnou minci a vytvořte si vlastní konto na důchod!

Stříbrné investiční mince nejsou osvobozeny od DPH, dodávájí se bez certifikátu, garantem pravosti je emitující stát.

Výroba Philharmoniker
Rakouská státní mincovna je vlastněna rakouskou centrální bankou. Do roku 2002 byla jako jediná instituce kompetenní razit rakouský šilink, od roku 2002 je odpovědná za emisi rakouského podílu eurových mincí. Kromě Eurových mincí vydává investiční zlaté a stíbrné mince Philharmoniker, tolary a jiné sběratelské a pamětní mince. Založení mincovny se datuje od roku 1194, podmětem bylo přeměnit obrovský poklad stříbrných keltských mincí, kterými se vykoupil z vězení anglický král Richard I. (zvaný Lví Srdce). Richrd I. Byl zajat během svého návratu domů z křížové cesty, když projížděl Rakouskem, vévodou Leopoldem V., s kterým se dostal do sporu, i když během křížové výpravy byli spojenci. Hodnota pokladu - tehdejších 100.000 keltských mincí by dnes byla cca 2 mld. Euro. V dobách Rakousko-Uherské monarchi se zde razily Koruny, zlaté guldeny, groše, tolary a dukáty. Dnes je mincovna vybavena moderními automaty, které mají produktivitu 750 mincí / hodinu špíčkové kvality.


Seznam stříbrných investičních mincí

American Eagle (USA)
Maple Leaf (Kanada)
Koala (Austrálie)
Kookaburra (Austrálie)
Philharmoniker(Rakousko)
Panda (Čína)

Katalog zboží – stříbrné mince

 

..

  2010 © MAXMETAL s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní údaje:
Email: maxmetal@maxmetal.cz,
Tel: +420 581 696 659
IČ: 28595599
DIČ: CZ28595599
 
 

Maxmetal s.r.o.

Investiční zlato a stříbro v Praze a na Moravě

Otevírací doba:
PO - PA: 8-16

telefon:: 604 821 006