Aktuální cena stříbra

Aktuální informace o stavu cen stříbra na burze

Live 24 hours silver chart

 

Na světových burzách se se zlatem obchoduje v USD. Pro tuzemské investory je také důležitý vývoj kurzu USD k ostatním měnám. Cena (vyjádřená v Kč) investičních zlatých a stříbrných mincí a slitků se automaticky mění dle pohybu cen (v USD) na mezinárodních trzích se zlatem a stříbrem a dle vývoje měnových kurzů. Ceny jsou automatickým systémem aktualizovány několikrát denně.

Pokud USD posiluje k ostatním měnám (např.. Euro, a Kč oslabují oproti USD), cena zlata a stříbra vyjádřená v Kč může být vlivem vývoje měnového kurzu (Kč/USD) rostoucí, i když cena zlata a stříbra vyjádřená v USD na burze může být klesající nebo relativně stabilní.

A opačně, pokud např. Kč posiluje a USD oslabuje, i když cena zlata a stříbra vyjádřená v USD je na burze rostoucí, vlivem vývoje měnového kurzu (Kč/USD) cena zlata a stříbra v Kč může být klesající.

Zlato se již v minulosti osvědčilo jako efektivní ochrana proti slabému dolaru. více zde

LBMA = London Bullion Market Association = Místo pro obchodování kde se stanovuje bázová cena drahých kovů, se kterou přímo obchodují výrobci (rafinérie), velké investiční fondy a centrální banky.

Tato základní cena  představuje referenční hodnotu. Od tohoto fixingu dopoledního a odpoledního se odvíjí konečná cena stříbra, která se dostane ke koncovému kupci. K této ceně na londýnské burze je připočítávána určitá marže tzv. premium.

Jde o celkovou přirážku, která v sobě obsahuje náklady na dopravu stříbra, jeho pojištění, náklady na výrobu stříbrných mincí, či slitků a náklady spojené s logistikou až k zákazníkovi. Pravidlem je, čím větší hmotnost slitku, tím menší je premium a naopak.

Naší snahou je, aby premium bylo pro naše klienty co nejnižší, tímto pravidlem se při tvorbě cen i řídíme.

Nezbývá než naše služby využít, případně si domluvit osobní jednání, kde můžeme o Vašich požadavcích nezávazně pohovořit a navrhnout individuální investiční plán.
  

 

..

  2010 © MAXMETAL s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní údaje:
Email: maxmetal@maxmetal.cz,
Tel: +420 581 696 659
IČ: 28595599
DIČ: CZ28595599
 
 

Maxmetal s.r.o.

Investiční zlato a stříbro v Praze a na Moravě

Otevírací doba:
PO - PA: 8-16

telefon:: 604 821 006